Zvolte jazyk

Perspektiva

  Makrobiotický:  skvělý/dlouhý/zdravý/báječný život.

 

 

Makrobiotika nás učí, jak takového života dosáhnout, a tím vytvořit zdravou, prosperující a stabilní společnost. 

Česká republika má bohatou tradici, vlastní jazyk, zvyky, jídlo a mentalitu. Je jedinečná svou pozicí v rámci geo-politického uspořádání na této Zemi. Makrobiotika v České republice je specificky adaptovaná na lidi a půdu ve vztahu k zemědělství, jídlu, vzdělání, politice a duchovnímu rozvoji.

Na praktické, materialistické rovině, rozvíjíme nejpřírodnější metody k produkci toho nejzdravějšího, environmentálně laděného jídla. To zahrnuje nejen učení a experimentování, ale také prolínání specifických uzdravujících metod farmaření: ekologického, permakulturního, biodynamického, přírodního bezzásahového, přírodního farmaření podle Fukuoky (Japonsko) a léčivého zemědělství Anastázie (Rusko, Sibiř). Šíříme informace o farmářích, kteří se věnují těmto metodám. Stejně tak podporujeme jedince i skupiny, které učí o správné přípravě jídla, prodejny se zdravou výživou a distributory zdravé výživy. 

Podporujeme lidi, aby sdíleli své znalosti s rodinou a přáteli i širší veřejností; včetně šíření těchto znalostí ve školách, církvích a jiných skupinách.

 

Ve společnosti, kde velká část lidí umírá na degenerativní nemoci, zejména infarkt, rakovinu, cukrovku, sklerózu a alzheimer; kde je velký příjmový nepoměr mezi různými vrstvami obyvatelstva, se zaměřujeme na vzdělávání a vědomé aktivity proto, abychom se do budoucna mohli takovým situacím vyhnout. Náš přístup je proaktivní.

Naše vize je zdraví a životní pohoda v dlouhodobém horizontu, zakládání a udržení zdravého prostředí pro naše děti a společnou budoucnost. Jsme nakloněni spolupráci s jednotlivci i skupinami, které sdílí tyto základní cíle - vítáme jógové skupiny, environmentalisty, zeleně orientované politické strany, nejrůznější duchovní praxe a směry a každého, kdo si přeje více míru ve světě.